Zajęcia

Stretching w Hamaku

Stretching w hamaku to trening rozciągający, który łączy w sobie elementy klasycznej jogi, stretchingu oraz techniki Pilates. Oprócz maty, podczas treningu, wykorzystuje się specjalnie zaprojektowany hamak, który pozwala na pogłębienie pracy. Hamak jest szerokim pasem gładkiej, mocnej tkaniny przymocowanej do sufitu w dwóch punktach. Trening w podwieszeniu ma bardzo wiele zalet. Rozluźnia napięte mięśnie i stawy, odciąża kręgosłup, wzmacnia mięśnie posturalne, łagodzi bóle pleców i ułatwia osobom początkującym opanowanie podstawowych figur z jogi i techniki Pilates. Trening w hamaku to nieustanna “walka z grawitacją”, która wymaga intensywnego zaangażowania mięśni, co istotnie wpływa na wygląd sylwetki. Zapraszamy do wspólnego fruwania. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Pilates

Pilates to metoda opracowana w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Josepha H. Pilatesa. Pomagała kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom wrócić do treningów. Od tego czasu została zaadoptowana na użytek całego społeczeństwa. Fizjoterapeuci polecają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form ćwiczeń. Pilates ma na celu stworzenie równowagi w ciele. Trening prowadzony jest przy dźwiękach spokojnej muzyki, bez stresu oraz nadmiernego wysiłku. W skład metody wchodzi ponad 500 ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem, ćwiczeniami siłowymi. Istotą metody jest spinanie i rozluźnianie mięśni, mające na celu poprawę ich elastyczności i siły. Ćwiczenie metodą Pilatesa uczy oddychania, niweluje bóle stawów oraz pleców, korzystnie wpływa na ruchomość stawów, stabilizuje oraz wydłuża kręgosłup, wzmacnia mięśnie dna miednicy. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem taś oporowych zwiększających zakres ruchu oraz intensywność treningu. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Pilates Flow

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt atletycznej sylwetki, bez używania ciężaru, bez skoków, bez stresującego cardio – przyjdź na Pilates Flow i przekonaj się jak Twoje ciało reaguje na trening mięśni głębokich! Trening ten jest doskonały w budowaniu kinetycznej świadomości oraz nauczaniu podstawowego zestawu ćwiczeń metody Pilates. Jest to kolejny etap rozbudowanego treningu tej metody, urozmaicony o ćwiczenia silnie wzmacniające mięśnie brzucha! Podczas treningu mocno angażowane są mięśnie głębokie oraz mięśnie tułowia (coremuscles). Są to mięśnie odpowiedzialne za stabilizację naszego ciała. Trening przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia. Pomogą też wyciszyć się, odstresować, przywrócą psychiczną równowagę i wzmocnią pewność siebie. Poziom zaawansowania: od średniozaawansowany do zaawansowany.

Deep Work

Deep Work to trening doskonały. W trakcie zajęć ciało człowieka przechodzi przez wszystkie etapy, począwszy od przyjemnej koncentracji, poprzez prawdziwą próbę wysiłkową, aż po finalny błogostan związany z wyciszeniem i odpoczynkiem. Jest to trening specyficzny, ale w swojej “dziwności” wspaniały jeżeli tylko go zrozumiesz, poczujesz, posiądziesz jego tajniki oraz strukturę. Deep Work to synergia muzyki, pełnego ruchu, zmiennego tonu głosu prowadzącej. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz czegoś więcej – spróbuj czegoś nowego. Poziom zaawansowania: od średniozaawansowany do zaawansowany.

TRX

Klasyczny trening funkcjonalny urozmaicamy ćwiczeniami na taśmach TRX. TRX to przyrząd, który zrewolucjonizował amerykański rynek i został okrzyknięty najlepszym sprzętem do treningu w 2010r. przez miesięcznik Men’s Health. Ćwicząc w podwieszeniu, budujemy siłę naszych mięśni, kształtujemy koordynację mięśniowo-nerwową, pracujemy nad stabilizacją oraz świetnie się bawimy, korzystając z bogatego zasobu ćwiczeń TRX. Zaletą sprzętu jest możliwość wykorzystywania ćwiczeń wielostawowych, czyli angażujących całe ciało podczas wykonywania ruchu. Z naciskiem na mięsień poprzeczny brzucha. Uczestnik zajęć wykorzystuje tylko i wyłącznie obciążenie własnego ciała. Stopień zaangażowania reguluje sam ćwiczący, zmieniając pozycję. TRX wykorzystują w swoich treningach zawodnicy MMA oraz czołowe drużyny football’u amerykańskiego. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Sztangi

Trening wytrzymałościowo-siłowy z wykorzystaniem sztang o zróżnicowanym obciążeniu, co pozwala na indywidualizację zajęć (uwzględniając wydolność, siłę, zaawansowanie ćwiczącego). Założeniem jest wzmocnienie i budowanie mięśni oraz zwiększanie procentowej zawartości tkanki mięśniowej w organizmie. Drogie Panie – musicie pozbyć się obaw o nadmierną muskulaturę. Poprzez wiele powtórzeń w serii oraz stosowanie relatywnie małego ciężaru, trening ma charakter aerobowy. Niekiedy może okazać się jedynym, niezawodnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Zbudowany mięsień przyśpiesza metabolizm nawet w stanie spoczynku! Zajęcia polecane są osobom pragnącym wyrzeźbić sylwetkę, kształt ramion, ud, brzuch, pośladków, unieść klatkę piersiową. Zajęcia prowadzone są pod muzykę w formie prostej choreografii, powtarzanej przez jakiś okres, co daje trenującemu możliwość zapamiętania następujących po sobie sekwencji. Poziom zaawansowania: od średniozaawansowany do zaawansowany.

Brzuch, Uda, Pośladki

Brzuch, Uda, Pośladki są formą zajęć skupiających się na dolnych partiach ciała. Jest to trening wzmacniający mięśnie, kształtujący sylwetkę, pomagających spalić kalorie. Zajęcia odbywają się przy muzyce o niezmiennym tempie. Pierwsza część treningu, to zajęcia choreograficzne na stepie, uczące koordynacji ruchowej. Kolejna, wzmacniająca, interwałowa część wykonywana jest na podłodze z wykorzystaniem dostępnego sprzętu – hantle, piłki, gumy, trampoliny, kettlebells, sztangi. Trening polega na tworzeniu choreografii przy użyciu odpowiedniej techniki. Korzyści: redukcja tkanki tłuszczowej, wzmocnienie dolnych partii mięśni, podniesienie i ujędrnienie pośladków, pozytywny wpływ na układ krążeniowo-oddechowy, poprawienie wydolności pracy serca. Trening przeznaczony dla osób zaawansowanych, które mają doświadczenie z zajęciami na stepach. Poziom zaawansowania: zajęcia dla zaawansowanych.

Roll&Stretch

Zajęcia Roll&Stretch stanowią połączenie treningu regenerującego ze stretchingiem i rehabilitacją. Masaż powięziowy, nazywany rolowaniem, przez długi okres czasu doceniany był jedynie w kręgach trenerów, rehabilitantów czy fizjoterapeutów. Szczęśliwie, wiedza ta stała się już udziałem ogółu. Obecnie większość ludzi uskarża się na uporczywy ból spowodowany skumulowanym napięciem. Za ból ów odpowiadają, trwające w ciągłym skurczu tzw. punkty spustowe odpowiadające często za silne bóle karku, szyi czy pleców, zwłaszcza podczas ucisku. Tymczasem umiejętny automasaż z użyciem odpowiednio dobranego rollera to rezultaty porównywalne do profesjonalnego masażu sportowego. Efekty treningu Roll&Stretch to: zwiększenie elastyczności mięśni, ich dotlenienie oraz przyśpieszenie przemiany materii, większa mobilność w stawach i większy zakres ruchu, regeneracja poprzez rozciągnięcie mięśni oraz co za tym idzie, poprawa zdolności mięśni do pracy. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Zumba

Zumba to nowoczesny system ćwiczeń, łączący w sobie elementy tańca latynoamerykańskiego oraz aerobiku. Na zumbie bawimy się w rytmach merengue, salsy, cumbii, bachaty, flamenco, samby, cha-chy, twista i wielu innych. Zajęcia są rewelacyjną zabawą poprawiającą samopoczucie oraz pomagającą spalić mnóstwo kalorii. “Nie musisz umieć tańczyć, by poruszać się w tym rytmie” – mówi Beto (twórca systemu). Zumba porwie Cię do zabawy. Zaczniesz cieszyć się ruchem, odchodząc od klasycznego aerobiku. Zumba przeznaczona jest dla każdego, niezależnie od wieku, płci i umiejętności. Do zajęć możesz przystąpić w każdej chwili bez obawy o przyswojenie choreografii. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Stretching

Stretching (czyli rozciąganie) są to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu. Stretching świetnie wpływa na całe ciało. Rozciąga wszystkie grupy mięśni, uelastycznia je i zwiększa ruchomość stawów. Wpływają też na lepsze odżywienie mięśni, bo im są one elastyczniejsze, tym więcej przyjmują substancji odżywczych dostarczanych z pożywieniem, które są niezbędne do ich rozwoju. Zajęcia rozciągające przyśpieszają regenerację oraz przygotowują mięśnie do intensywnych treningów. Stretching traktujemy jako osobą jednostkę treningową i wykonujemy go w dni nietreningowe lub bezpośrednio przed treningiem (nie zapominając o rozgrzewce!). Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Fat Burning

Fatburning – czyli spalanie tłuszczu. Zajęcia dedykowane osobom, które chcą zredukować tkankę tłuszczową i poprawić ogólną sprawność. Trening jest zestawem prostych ćwiczeń o wysokim stopniu intensywności. Zazwyczaj prowadzony w formie interwału bądź treningu obwodowego z wykorzystaniem stepów, kettlebells, hantli, sztangi, taśm oporowych, piłek. Zajęcia zawierają elementy treningu ABS, skierowanego na mięśnie brzucha oraz treningu funkcjonalnego – związanego z aktywnością taką, jaką wykonujemy w życiu codziennym. Poziom zaawansowania: zajęcia dla zaawansowanych.

Trampoliny

Odchudzające ćwiczenia na trampolinie to forma ćwiczeń fizycznych łącząca w sobie dużą dawkę wysiłku i zabawy. Udowodniono, że skakanie na trampolinie jest dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie. Jak to możliwe? Dzięki nieustannym zmianom grawitacji więcej mięśni jest jednocześnie zaangażowanych w ruch, przez co podnosi się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w czasie godzinnego treningu możemy spalić aż 800 kcal! Jeśli więc szukasz sposobu na skuteczną utratę kilogramów, ten typ ćwiczeń jest dla ciebie idealny. Skakanie to dobry trening kondycyjny – usprawnia krążenie, pomaga w pracy układu sercowo-naczyniowego i dotlenia; to dobra forma aktywności dla osób odchudzających się, ponieważ przyspiesza przemianę materii, stymuluje procesy trawienne i przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu; wzmacnia mięśnie całego ciała i pomaga w kształtowaniu sylwetki; zwiększa gibkość i koordynację ruchową; sprawia dużo radości, zmniejsza poziom stresu i odpręża. Zaznaczamy, że nie są to zajęcia dla osób początkujących! Potrzebujecie odpowiedniego przygotowania, w formie łagodniejszych treningów opartych na wzmocnieniu mięśni głębokich tj. Pilates, Power Pilates, Roll&Stretch, Stretching, TRX, FACTS. Poziom zaawansowania: od średniozaawansowany do zaawansowany.

Zdrowy Kręgosłup

Zajęcia profilaktyczne, wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe oraz mięśnie współpracujące, w celu odciążenia kręgosłupa. Ćwiczenia wzmacniająco-rozciągające pomagają na złagodzenie następstw nieprawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia łączą w sobie elementy rehabilitacji, relaksacji oraz stretchingu. Ćwiczenia pomagają w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała, poprawiają stabilizację oraz wzmacniają poszczególne partie mięśniowe. Przy regularnym trenowaniu można wyeliminować ból lub dyskomfort pleców oraz zapobiec ich pogłębianiu. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Modelowanie Kobiecej Sylwetki

Zajęcia głównie siłowe, skupiające się na najważniejszych dla kobiet, partiach mięśniowych – pośladkach, ramionach, udach, brzuchu, plecach, łydkach. Na zajęciach wykonujemy 6  ćwiczeń z ciężarem w czterech seriach. Na danej jednostce treningowej skupiamy się na maksymalnie dwóch grupach mięśniowych (np. wtorek – nogi, pośladki, środa – klatka piersiowa, ramiona). W finalnej części treningu wykonujemy spalającą tabatę (trening interwałowy o wysokiej intensywności), która w tej części treningu, skutecznie poradzi sobie z nadmiarem tłuszczu w organizmie. Poziom zaawansowania: od średniozaawansowany do zaawansowany.

Joga dla Kręgosłupa

Forma Jogi skierowana na wzmocnieniu mięśni przykręgosłupowych. Przyniesie ulgę Twoim obolałym plecom oraz pomoże zniwelować ich dolegliwości. Joga pozwala usunąć napięcie przywracając doskonałe samopoczucie. Uprawianie jogi sprawia, że zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego jak funkcjonuje nasz organizm, w których miejscach tworzy się napięcie i najważniejsze jak je rozładować. Pozycje (asany) pozwalają skoncentrować się na własnym ciele, a kontrolowane oddychanie pozwoli nad nim zapanować. Zmieniając pozycje można wpłynąć na własny nastrój. Stajemy się wyprostowani, pewni siebie i wolni od stresu. Joga poprawia zdrowie, koncentrację (skupienie), uczy uważności i dyscypliny. Budzi witalność i moc osobistą. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Pilates TRX

Pilates TRX to system ćwiczeń łączący klasyczny Pilates z treningiem w podwieszeniu TRX oparty na spokojnych i harmonijnych ruchach. Dodatkowym utrudnieniem w tym treningu jest praca nad stabilizacją czego efektem są: większa świadomość ciała, wzmacnianie mięśni posturalnych oraz głębokich, a  skutkiem ubocznym są pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha. Trening przeznaczony dla osób zarówno początkujących, jak również zaawansowanych. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Pośladki w górę!

Trening skupiony głównie na mięśniach pośladkowych – ale nie tylko… Podczas godzinnych zajęć wykonujemy ćwiczenia z użyciem piłek dużych, małych, taśm mini band, thera band, hantli oraz innych akcesoriów wspomagających rzeźbienie mięśni. Ćwiczysz w swoim tempie oraz z odpowiednim dla siebie ciężarkiem i oporem taśm. Zajęcia przeznaczone dla różnych grup wiekowych oraz wszystkich poziomów zaawansowania. Poziom zaawansowania: od początkujący do zaawansowany.

Trening Personalny

Treningi indywidualnie dopasowane do potrzeb ćwiczącego. Trener dobiera ćwiczenia, kontroluje technikę ich wykonania, ustala obciążenie odpowiednie do możliwości ćwiczącego, odpowiednio kieruje treningiem osób z przebytymi kontuzjami, a także nadzoruje plan żywieniowy. Możesz pozostawać w stałym kontakcie ze swoim trenerem oraz w chwilach słabości i zrezygnowania, wciąż czuć się zmotywowanym. Indywidualne podejście oraz wprowadzenie do cięższych treningów w celu maksymalizowania efektów, to niewątpliwie największe zalety treningów personalnych.

Pierwszy Taniec

Pierwszy taniec to element otwierający każdą uroczystość weselną. Najważniejsza jest kreatywność pary i odzwierciedlenie w układzie ich charakterów. Nasza instruktorka oraz wieloletnia tancerka tańców towarzyskich, Kasia przygotuje dla Państwa niezapomnianą choreografię do ulubionego utworu muzycznego. Służymy również pomocą w doborze repertuaru tanecznego. Poza ułożeniem choreografii przez instruktora, możecie Państwo samodzielnie, bezpłatnie korzystać z sali żeby praktykować i udoskonalać swój taniec.